Yerdeki Yıldızlar
6.8
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.8 /10 (5)
8.5 IMDB Puanı 130 Görüntülenme

Yerdeki Yıldızlar

Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Taare Zameen Par, 2007 yapımı, yönetmenliğini Aamir Khan, Amole Gupte ve Ram Madhvani'nin yaptığı bir dram filmidir. Başrollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaşmaktadır.
  Film Internet Movie Database sitesinde 10 üzerinden 8.4 puan almıştır. Ayrıca film Internet Movie Database en iyi 250 film listesinde yer almaktadır.


  Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan Ishaan çevresi ve ailesi tarafından tembel geri zekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film. Ishaan derslerinde başarısız, yaptığı işlerin çoğunda tutarsız bir çocuktur, yazı yazmayı ve okumayı 3.sınıfta olmasına rağmen öğrenememiştir, kitabı her açtığında kelimeler sanki dans ediyor gibi gelir ona. Bu başarısızlığın sonucunda içine kapanık ve karamsar bir ruh haline bürünür, mutluluğu ve özgürlüğü insanlardan uzaklaşmakta bulur. Annesinin ilgisine karşın babasının katı tutumu Ishaan'ın zihinsel dünyasında gidiş gelişler yaşamasına sebep olur. Tam her şeyden ümidini kesmişken resim öğretmeni Ishaan'ın hayatını tam anlamıyla değiştirir.

  Filmde Aamir Khan hem yapımcı hem yönetmen hem de oyuncu olarak bulunuyor.
  Aamir Khan 3 Idiots filminden önce de bir eğitim sistemi eleştirisi ile izleyicilerin karşısına çıkmış.
  Amerikan filmlerine göre çok düşük bir bütçe ile çekilen film, bütçesine göre yaptığı hasılatla birçok Amerikan filmini geride bıraktı.

  Diğer Adları:

  Her Çocuk Özeldir

  Yayın Tarihi:

  21 Aralık 2007

  Senaryo:

  Amole Gupte, Amole Gupte

  Ödüller:

  13 ödül & 15 Adaylık.

  Resimler

  "Yerdeki Yıldızlar" filmine ait 7 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?