Woodlawn
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (2)
6.7 IMDB Puanı 182 Görüntülenme

Woodlawn

1973 seneninde Amerika’da, ırksal gerginliği hafifletmek için mücadele eden Afro orijinli Amerikalı genç futbolcu Tony Nathan ve takım arkadaşlarının gerçek biyografisini konu edinmektedir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  1973 yılında Amerika’dayız, büyük bir gerginlik hakimdir. Bu gerginliğin sebebi ise ırksal olarak karşımıza çıkarken, Afro kökenli Amerikalı bir genç futbolcu olan Tony Nathan ve takım arkadaşları bu gerginliği ortadan kaldırmak için büyük bir mücadele vermeye hazırlanır. Yaşanan ırksal gerginlik Tony Nathan’ın önderliğinde takım arkadaşlarıyla beraber yok edilmeye çalışacak.
  16 Ekim 2015 tarihinde vizyona giren dram türündeki ABD yapımı Woodlawn adlı film, IMDB’den 6.6/10 gibi oldukça başarılı bir puan almıştır. Yönetmenlik ve senaristlik koltuğunda Andrew Erwin ve Jon Erwin’in bulunduğu Woodlawn filminin başrollerini ünlü isimlerden Caleb Castille, Sean Astin ve Jon Voight paylaşıyor.

  ABD yapımı Biyografi, Dram ve Spor tarzdaki filmin başrollerinde Caleb Castille, Sean Astin ve Jon Voight gibi isimler yer almaktadır. IMDB’de 6,5 değerinde puanı bulunan filmin kamera arkasında Andrew Erwin ve Jon Erwin bulunuyor. Filmde anlatılan hikayede Woodlawn adında liseli bir çocuğun hayatı konu ediliyor…

  Oskarlı kurt aktör Jon Voight’in başrolünü Amerikalı genç oyuncu Caleb Castille ile paylaymış olduğu Woodlawn adlı filmin, yönetmenliğini Andrew ve Jon Erwin biraderler üstlenmiştir. Senaryosu Jon Erwin ve Quinton Peeples ikilisi tarafından kaleme alınan Woodlawn, 1973 yılında Amerikalı hukümet görevlilerinin, ırksal gerilimli ortamı hafifletmek için bulmuş olduğu formül, Tony Nathan adlı yetenekli lise futbolcusu ve diğer Afrikalı-Amerikalı öğrenciler tarafından ele alınıp, bizlere sunulmuştur. Bu kısa özetimizden sonra şimdi de diğer detaylara değinelim.

  Bütçesi 25 milyon dolar olan Woodlawn adlı eserin yapımcılık görevini Kevin Downes ve Daryl C. Lefever ikilisi üstlenmiştir. Müziklerini Paul Mills’ın ele alıp bestelemiş olduğu yapımın, süresi 2 saat 3 dakikadır. 2015 ABD yapımı dram ve spor türündeki Woodlawn adlı filmin oyuncu kadrosunda şu isimler C. Thomas Howell (George ‘Shorty’ White), Jon Voight (Paul Bryant), Caleb Castille (Tony Nathan), Sean Astin (Hank), Brando Eaton (Mike Morton), Nic Bishop (Tandy Gerelds) ve Virginia Williams (Debbie) yer almıştır.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?