Sivastopol İçin Savaş
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (3)
7.2 IMDB Puanı 179 Görüntülenme

Sivastopol İçin Savaş

2. Dünya Savaşı patlak verdiğinde askere yazılmak zorunda bırakılan Lyudmila Pavlichenko buradaki eğitiminde mükemmel bir keskin nişancı olduğunu farkeder. Dönemin ünlü sniperi olan Lyudmila, Nazi Kuvvetlerinin birincil hedefi haline gelirken, başka bir askere aşık olacak. Yaralanmasının ardından ise Beyaz Saray’a konuk edilecektir. Lyudmila Pavliçenko, savaş sırasında 309 Alman askerini öldürürerek tarihin en başarılı kadın keskin nişancı olarak kabul edilmiştir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  2. Dünya Savaşı sıralarında Nazi birliklerine karşı mücadele veren ve 309 Nazi askerini öldüren kadın keskin nişancı Lyudmila Pavlichenko’un hayat hikayesini anlatan filmde Sevastopol muharebesinin geçtiği 1916 ve 1974 arası yılları görüyoruz. Genç nişancı kadının biyografik hikayesine 1937 yılında ki üniversite hayatından başlayarak 1957 yılına kadar ki zaman dilimini izliyoruz. Lyudmila’nın nişancılık yeteneğinin keşfedilmesinin ardından eğitimini almaya başlaması ve savaş sırasında elde ettiği başarıları, yaşadığı aşkları ve aynı zamanda o dönemlerin Amerikan başkanı Rossevelt’in eşiyle birlikte sıcak dostluğu da izleyiciye aktarılıyor.

  Rusya ve Ukrayna yapımı olan biyografik, dram, tarihi ve aşk türde karşımıza çıkan Sevastopol Savaş’ı 2 Nisan 2015 tarihinden itibaren vizyona girmiş ve şimdilik IMDB’den 807 kişi gibi az bir sayıyla 7,2 değerinde ki puanını almış durumdadır.

  Diğer Adları:

  Bitva za Sevastopol

  Senaryo:

  Maksim Budarin, Maksim Dankevich, Leonid Korin, Sergey Mokritskiy, Egor Olesov

  Ödüller:

  1 ödül & 6 Adaylık.

  Resimler

  "Sivastopol İçin Savaş" filmine ait 5 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?