Ölümsüz Polisler
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
5.6 IMDB Puanı 149 Görüntülenme

Ölümsüz Polisler

Yönetmen:

Robert Schwentke

Oyuncular:

Jeff Bridges, Ryan Reynolds, Kevin Bacon, Mary-Louise Parker
Nick Walker henüz hayatını kaybetmiş bir polistir ve ölümünde sonra gittiği dünyada mesleğini devam ettirecek olmanın şokunu yaşamaktadır. 'Rest in Peace' isimli bir polis teşkilatına katılan Nick, Roy Pulsipher isimli yüzyıllar önce ölen bir ajanla çalışmak üzere görevlendirilir. İkili dünyadaki kötü ruhları kovalayıp onları cehenneme göndermek ve böylece dünyadaki kötülüğü yok etmek için mücadele edeceklerdir. Ancak Nick'in yaşayanların dünyasıyla olan sorunları henüz bitmemiştir. Ölmüş olduğunu ve eşinden sonsuza dek ayrılmış olduğu gerçeğini kabullenemeyen Nick, kendi katilini bulmaya çalışacaktır.
Peter M. Lenkov'un çizgi roman serisinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda 'Uçuş Planı' ve 'Red' filmleriyle tanınan Alman yönetmen Robert Schwentke bulunuyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Nick güzel bir karısı olan genç bir polis ama ortağı Hayes "kirli polis" dediklerinin ağababası ve karısında gözü var! Daha filmin başında Hayes, Nick'i bir makineli tüfek ile yakın mesafeden vuruyor, o da yetmiyor 5 kat aşağı atıyor. Sonuç; anında ölüm elbette ama öbür tarafta kariyer imkanı mevcut! R.I.P.D (Huzur İçinde Yat Polis Departmanı) Nick'e bir şans ve aşırı derecede sevimli bir ortak verip dünyaya geri yolluyor. Roy 1800'lerden kalma bir kasaba şerifi ve öldürüldükten sonra cesedi çakallar tarafından yenmiş travmatik bir hayalet! Nick ve ortağı Roy'un amacı yaşayanların dünyasında karanlık işler çeviren 'ifritler'i yakalamak ve öbür tarafın adaletine teslim etmek. Tabii ölmeden önceki halleriyle ortalarda dolanmaları imkansız, herkes onları yaşlı bir Çinliyle dolaşan sarışın bir bomba olarak görüyor ve olaylar, olaylar...

  Kağıt üzerinde fena görünmeyen, Ryan Reynolds, Jeff Bridges ve Kevin Bacon'lu cast'ı ile de ilgi çeken film aslında 130 milyon dolar bütçeli bir PG-13 maması... Cinsellik yok, kan yok, şiddet yok, fırlamalık yok!

  Aslen bir çizgi roman uyarlaması olan R.I.P.D fena halde Men in Black'e özenen bir film ama onun kadar eğlenceli değil. Men in Black'in ölüler aleminde geçen Wasp versiyonu yapımcılara kolay para kokusu aldırmış olsa da, R.I.P.D'de bir şeyler eksik.

  Öncelikle yüksek bütçesine rağmen filmin özel efektleri dökülüyor! Life of Pi, Percy Jackson gibi filmlerde harikalar yaratan Rhythm and Hues firması bu filmde işi tam anlamıyla mahvetmiş! Karakter modellemelerinde sorun yok ama CGI karakterler haraket etmeye başladığı vakit izlediğimiz şey bir film olmaktan çıkıp animasyona dönüşüyor. Finaldeki "yıkılan binaların arasında araba sürme" sekansı ise gerçek bir facia! İnanın SyFy Channel'in kötü fantastiklerinde bile daha iyi efektler mevcut.

  Ryan Reynolds ve Jeff Bridges bir karakter yaratabilmek için ellerinden geleni yapmalarına rağmen senaryo onlara bu şansı hiç zaman vermemiş. Filmin derdi tempoyu baştan yüksek tutup öyle devam ettirmek, ancak ortada seyircinin ilgisini çekecek orijinal bir hikaye olmayınca ve seyret unut tarzı eğlence sinemasının en büyük illüzyonu olan efekt kısmı da çökünce sadece karakterlerine değil yapıma da "Allah Rahmet Eylesin" demekten başka çare kalmıyor.

  Bir devam filmine imkan bırakacak şekilde bitmesine rağmen, öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Daha ucuz bir cast ile belki ama ortada isminden nemalanılacak bir 'efsane' falan yok. "Tutarsa seri yaparız" filmlerine tutmayacak bir halka daha...

  Canınız sinemaya gitmek istiyor ve hiç kafa yormadan çıtır çerez bir şeyler izlemek istiyorsanız R.I.P.D uygun bir seçim olabilir.

  kaynak: beyazperde

  Diğer Adları:

  R.I.P.D.

  Senaryo:

  Phil Hay, Matt Manfredi, David Dobkin, Phil Hay, Matt Manfredi, Peter M. Lenkov

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?