Kötü Komşular 2
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.0 IMDB Puanı 178 Görüntülenme

Kötü Komşular 2

Mac ve Kelly Radner ikinci bebeklerini beklemektedir ve taşınmaya karar verirler. Yola getirdikleri mahalleden emin olan ve evi satmanın güvenli olduğuna karar veren çift yeni komşularının, Teddy ve kardeşlerinden daha beter bir kız kardeş grubu olduğunu anlar. Yeni komşularını alaşağı etmek isteyen Radner ailesi ve en iyi arkadaşları Jimmy ve Paula gizli silahları karizmatik Teddy’i savaşmak için geri getirirler. Başrollerinde Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Chloë Grace Moretz, Dave Franco ve Ike Barinholtz'un yer aldığı filmin yönetmenliğini Nicholas Stoller üstleniyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Mac ve Kelly Radner'ın 2. komşu çıkarması da ilki kadar başarılı, hatta daha iyi bile denebilir! Erkeklerin egemen olduğu bir dünyada yaşadığımız ve kadınlara yönelik algının asla tam olarak şekillenemediği bir gerçek. Filmin başarılı olmasını sağlayan da bu duruma karşı takıntığı direniş!

  Amerikan gençlik filmlerinin klasik yapılaşması kapsamında kadını seksi, süslü ve biraz da akılsız görmeye alıştık. Erkeklerin eğlencenin kurdu olduğu, kadınlarınsa bir eğlence aracı olduğu bu tekelleşmiş anlayış artık yapım şirketine bakılmaksızın her Amerikan gençlik filminde karşımıza çıkmaya başlamıştı. Kötü Komşular 2'de ise bu anlayış yıkılıyor, yerine kadınların istediği gibi ve istediği zaman eğlenebileceği anlayışı geliyor! Seth Rogen, Rose Byrne ve Zac Efron üçlüsünün ilk filmdeki karakterlerinde yarattıkları hisleri kesinlikle seyirciye aktarabildikleri filmin yeni göz bebeği de Chloë Grace Moretz oluyor. Filmin ebeveynleri Seth Rogen ve Rose Byrne ilk başta bağımsız kızlar birliği Kappa Nu'yla bir hayli savaşsa da kadınların gücünü küçümsedikleri de söylenemez. Hatta film boyunca kadınlar ve erkeklerin karşılaştırılmasında kadın tarafının avantajlı çıktığını görüyoruz. Filmin erkeklerinin de kadınlara göre daha geri planda profiller çizdiği de söylenebilir.

  Genç kızımız Shelby rolündeki Chloë Grace Moretz role cuk oturmuş diyebiliriz. 19 yaşında olan oyuncu hem tam olarak kendi yaşındaki bir karakteri canlandırdığı için, hem enerjisi uygun olduğu için, hem de Moretz'in gerçekten de o roldeki gibi bir karakteri olduğu için oyunculuklar anlamında ilk filmdeki gibi başarılı bir seçim süreci işlemiş. Seth Rogen ve Rose Byrne kötü fakat eğlenceli ebeveynler olarak tekrar karşımıza çıktıklarında 2. çocuklarını bekleyen ancak hala ilk çocuklarına tam olarak sahip çıkamayan bir rolü üstleniyorlar. Reel değerlendirdiğimizde gerçekten kötü ebeveynler olarak görülecek rolleri üstlenseler de bu filmde annelik ve babalık yaptıkları "çocukların" sayısı hiç de az değil. Kız birliği Kappa Nu onlara daha iyi bir ebeveyn olmayı öğretirken, kızlar da temel değerlerin farkına varıyor. Zac Efron'un ise bu filmde ebeveynlerin tarafındaki bir rolü üstlendiğini söyleyebiliriz. İlk olarak oyu kızlardan yana olsa da onlar tarafından evden kovulunca ebeveynlerin tarafına geçen karakterimiz hala ilk filmdeki kadar duygusal ve arayış içinde bir çizgi çiziyor. Bu kez kendi içindeki boşluğa daha çok odaklanan karakter kendi geleceğine dair kaygılarla çevrili. Efron'un bu rol için biçilmiş kaftan olması da şaşırtıcı değil, zira kendisi de imaj olarak bu rollerin aranan isimlerinden.

  Filmin müzik seçimleri, kıyafet seçimleri ve dekorları gerçekten çok başarılı. Ev dekorasyonlarından dağınıklığa, partilerden bahçelere dek her şey Amerikan rüyası ile üniversite çılgınlığının bir buluşması gibi. Çekim teknikleri ve kareler, canlı renklerle bezeli mekanlar olabildiğince gençlik coskusunu yansıtıyor. Filmin itici olabilecek tek yanı içinde biraz fazla şiddet barındırması. Sürekli olarak ağır yaralanmalara sebep olacak kazaların insanların başına gelmesi ve şiddetin yoğun göstergeleri seyirciyi rahatsız edebilir. Bir de uyuşturucunun filmde oynadığı ağır bir rol var, o nedenle ailelerin çocuklarıyla gitmesi sakıncalı olan bir yapım.

  Eğer gençlik komedilerini seviyorsanız ve serinin ilk filminden memnun kaldıysanız mutlaka görmelisiniz. Zira Kötü Komşular 2 Amerikan komedileri arasında gerçekten farklı bir basamağa çıkmayı başaran çağdaş komedilerden biri.

  kaynak: beyazperde

  Diğer Adları:

  Neighbors 2: Sorority Rising

  Senaryo:

  Andrew Jay Cohen, Brendan O'Brien, Nicholas Stoller, Evan Goldberg, Seth Rogen, Andrew Jay Cohen, Brendan O'Brien

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?