Hadi İnşallah
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
5.9 IMDB Puanı 122 Görüntülenme

Hadi İnşallah

PuCCa, hayatının 4 senesini Ankara'da geçirir ama o koca sene boyunca beraber olduğu sevgilisinden de ayrılırak, İzmir'e ailesinin yanına döner. Zor bir ayrılık süreciyle karşı karşıyadır, mutsuzluktan eve kapanır; çalmayan telefonları bekler ve bunalımdai pek çok kadın gibi kendisini yemeye verir! Bu arada ailesi de kendisine yeni bir iş bulup, toparlanması için baskı yapar. Hiç istemeden İzmir'deki bir yerel televizyon kanalıyla iş görüşmesine gider; ve yaşamını değiştirecek yakışıklı ile o gün karşılaşır! "Pekmez" lakabını taktığı ve genç kadını yeniden yaşama döndüren bu yakışıklı ile ne yapıp edip beraber olmayı kafaya koyar... Ama karşısında da zorlu bir rakibesi vardır... Ali Taner Baltacı yönetmenliğinde hayata geçen komedi filminin yapımcılığını 25 Film üstleniyor. Film, yazdığı blog ile sosyal medya fenomeni olan Pucca lakaplı bir kadının, dizüstü edebiyatı kapsamında yayınladığı kitaplardan senaryolaştırıldı.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bir dönem internetteki sosyal medya hesapları üzerinden adeta bir fenomene dönüşen Pucca bu kez sinema salonlarına konuk oluyor. Allah Beni Böyle Yaratmış, Ay Hadi İnşallah ve Küçük Aptalın Büyük Dünyası gibi kitaplarıyla ünü pekişen Pucca’nın yeni hikayesi Hadi İnşallah, tahmin edileceği üzere romantik bir komedi. Projenin başındaki isim Hokkabaz ve A.R.O.G. filmlerinde Cem Yılmaz ile birlikte yönetmenlik koltuğuna oturmuş olan Ali Taner Baltacı. Üçüncü uzun metraj filmini çeken Baltacı, önceki projelerine yakın bir türle geri dönmüş oluyor. Romantizm kısmı kısıtlı ancak komedi yönünden bereketli olan Hadi İnşallah açık konuşmak icap ederse Pucca’nın yazmış olduğu kitaba göre (aynen filmin finalinde de belirtildiği gibi) “oldukça” serbest bir uyarlama.

  Filmin hikayesine gelecek olursak; hayatı pek istediği gibi yürümeyen Pucca bir başka ayrılık sonrası yurduna, ailesinin yanına, İzmir’e dönme kararı alır. İşsiz ve aşksız genç kadın bir tanıdık vasıtasıyla yerel bir TV kanalında iş bulur, muhabirliğe başlar. Bu arada kanalın yakışıklı anchorman’i Pekmez’e abayı yakar, yakışıklı adamın sevgili Bayan Kaltak’ı ise yeni düşmanı beller. Bu noktadan sonra ise Operasyon Pekmez harekatını başlatır.

  Kendi çizgisinde, biraz daha özgür bir yolda yürümeyi seçen Hadi İnşallah’ın başrollerinde ise son dönemin başarılı kadın oyuncularından Büşra Pekin ve ünlü şarkıcı Murat Boz yer alıyor. Stratejik bir tercih olarak görünen Boz ilk filminde şaşırtıcı biçimde kendisinden bekleneni vermeyi başarmış, salonları dolduracak şahsi kitlesini yolda bırakmamış. Pekin ise filmin Cezmi Baskın ile birlikte parlayan yıldızı olmuş. Hatta filmin en eğlenceli sahneleri aktirisin, Baskın ile karşılıklı döktürdüğü kısımlar olarak akıllara kazınıyor.

  Ağır başlayan, temposunu ikinci yarıya saklayan ve iniş çıkışlarla yoluna devam eden Hadi İnşallah doğrusu enteresan bir deneme olmuş. Ali Taner Baltacı birbirinden sağlam esprileri yakalamayı başarmış ancak paldır küldür ilerleyen hikayeyi yetiştirmek için çoğunun üzerinde durmamış, kahkahayı tam patlatacakken kendinizi başka bir tanesinin üzerindeyken bulmanıza sebep olmuş. Hal böyle olunca tadı ağızda yayılmayan bir garip espri cümbüşüyle çıkmış karşımıza.

  Senaryo sebebiyle ciddi mantık hataları da içeren film, sağlam oyuncu ekibi sayesinde bu açığı kapatmayı başarıp, ufak tefek çapakları silip atmakta başarılı. Yine de, keşke süresi daha uzun olaydı da, her şey yerli yerine oturaydı dedirtebiliyor.

  Pucca’nın “oldukça serbest" sinema uyarlaması Hadi İnşallah, içinde pek çok sıkı komedi “anları” barındıran, eldeki sağlam malzemeyi tam anlamıyla kullanamasa da zevkle izlenen bir romantik komedi örneği olarak karşımızda duruyor. Bizlere de iyi eğlenceler demek düşüyor.

  Diğer Adları:

  Hadi Insallah

  Yayın Tarihi:

  28 Kasım 2014

  Senaryo:

  Emrah Kaman, Murat Kaman

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?