Batman v Superman Adaletin Şafağı
5.7
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.7 /10 (36)
7.2 IMDB Puanı 227 Görüntülenme

Batman v Superman Adaletin Şafağı

Man of Steel'daki büyük savaşın sonrasında Metropolis tam bir enkaz haline gelmiştir. Bu yeni dünya düzeninde Superman de yargılanan bir figür haline gelmiştir. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihtiyaç duyduğuna karar vermek için uğraşırken, kontrolsüz hareketleri devam eden Süper Kahraman’ın insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak edilirken Gotham Şehrinin koruyucusu Batman'e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır. Bazı insanlar için hala umudun sembolü olan kahraman, sayısı git gide artan bir kesim tarafından dünyanın varlığına ciddi bir tehdit olarak görülmektedir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Yıllardır beklediğim an nihayet geldi. Eğer çocukken Batman ve Superman oyuncağına aynı anda sahipseniz kabul edelim, ikisini de dövüştürmüşsünüzdür. Eskiden sert çizgi roman filmleri izlemek güçtü (zaten göğüs ucu olan bir Batman ne kadar sert olabilir ki?). Önce çizgi roman karakterleri sinemada daha fazla boy göstermeye, şimdi ise daha da sertleşmeye başladı.
  DC Comics özelinde konuşmak gerekirse Christopher Nolan'ın Batman Kara Şövalye üçlemesi ile Batman'ın insanı tarafını görmüştük. O sırada Marvel tarafında yaşanan gelişmeler, art arda vizyona giren karakter filmleri ve karakterlerin ortak göründüğü filmler derken DC ve Warner Bros tarafı yeni bir planlamaya gitti. Bu plan doğrultusunda DC için bir sinema evreni oluşturulacaktı. Christopher Nolan'ın da süper kahraman filmi yönetme konusunda oluşan isteksizliğinden ötürü ilk film olan Man of Steel, Zack Snyder'e emanet edildi.

  Diğer Adları:

  Batman v Superman: Dawn of Justice

  Senaryo:

  Chris Terrio, David S. Goyer, Bob Kane, Bill Finger, Jerry Siegel, Joe Shuster

  Resimler

  "Batman v Superman Adaletin Şafağı" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?