Arrow 4. Sezon
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (4)
8.7 IMDB Puanı 97 Görüntülenme

Arrow 4. Sezon

Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler.

Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Arrow kişiliğini yaratır.

Ancak Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Dedektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır... Oliver'ın annesi Moira'nın oğlunun geçirdiği deniz kazasıyla ilgili daha çok şey biliyordur..


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Arrow dizisi sezon arasından sonra yine bütün heyecanıyla ekranlara geldi. Arrow’un 4×9 bölümünün sonunda Oliver ve Felicity’e yapılan saldırı sonucu yaralanmıştı. Bu bölümde Felicity’nin bazı operasyonlar geçirdiğini görüyoruz. Operasyonlar sonunda Felicity’nin bir daha yürümeyeceksin görüyoruz. (Bu beni çok üzdü. Ama Oliver ile olan sevgileri azalmasının görmek beni bir nebze mutlu etti.

  Bu bölümde genel olarak Oliver’ın Damien Darhk’dan intikam almak istediğini görüyoruz. Ayrıca önceki bölümlerde de gördüğümüz Lonnie Macin’i Damien Darhk’ın peşinde olduğunu görüyoruz. Ama o Oliver’ın tersine Damien Darhk’ı hemen buluyor ve Damien Darhk’ın karısı ve kızını ele geçirdi. Arrow da John Diggle’ın kardeşi Andy’den Damien Darhk’ın evini öğrendi. Oraya ulaştıklarında Arrow Lonnie Macin’den Damien Darhk’ın karısı ve kızını kurtardı. Bölüm sonunda yine hepimizin merak ettiği o mezarı gördük. Ama artık mezarda olan kişinin Felicity olmadığını biliyoruz. Bu mezarda herkes olabilir.

  Arrow izlerken süper kahraman dizisi izlediğini hisseden var mı? Ben ne yazık ki hissetmiyorum. 2 sezondur çok ağır, zaman zaman mantıksız bir drama dizisi izliyoruz. Kaliteli yapsalar bir nebze kabul edilebilir olur ama sırf Olicity hayranlarını memnun etmek için dizi çekilmez kusura bakmasın kimse. Şimdi böyle dedim diye Olicity hayranları beni linç etmek isteyecekler ama DURUN! Ben de sizdendim, ilk 2 sezon ben de destekledim. Böyle olacağını bilsem ellerimi kırardım.
  Ollie ve Felicity arasındaki diyaloglar çok samimi ve güzeldi aslında. Oliver'ın ilişkiyi sürdürmek istemesi, Felicity'nin sabit bir şekilde reddedip devam etmesi güzel yansıtılmış. Ama çıkış noktası ve ayrılığın sebebi o kadar saçma ki izlerken ilgimi kaybettim hep. Bu bölümde Cupid'in olacağını öğrendiğimde bambaşka bir şey bekliyordum. İkilinin arasını yapan kişi olacağını düşünüyordum. Cupid hem Green Arrow'u tanımadı hem de evlenenleri öldürmeye kalktı. Çok rahat bir şekilde Cupid yerine bir başkasını, mesela dedemi, oynatıp bu bölümü öyle çekebilirlerdi. Kötü karakterin Cupid olmasının hiçbir artısı yoktu. Hatta eksisi vardı, beklentileri çok yükseltmişti. Ne yazık ki Cupid sahneleri çok kötü yazılmıştı.
  Evlilik sahnesinde Oliver yeminini okurken etkilendim ya. Yalan yok, süperdi. Lakin Felicity'nin Cupid'e olan konuşması bir o kadar da boş geldi bana. Madem öyle hissediyorsun neden ayrılıyorsun gidiyorsun? Sırf güvenmediğin, yalan söylediği ve tek başına karar aldığı için mi? Oliver haklı ama, söz vermiş çocuğunun annesine! Kusura bakma Felicity, otur sıfır.

  Diğer Adları:

  Green Arrow

  Yayın Tarihi:

  07 Ekim 2015

  Senaryo:

  Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim, Wendy Mericle, Greg Berlanti, Beth Schwartz, Mort Weisinger, George Papp

  Resimler

  "Arrow 4. Sezon" filmine ait 6 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?